خانه / روان شناسی / پنج نکته مهم در پیدا کردن یک دوست خوب

پنج نکته مهم در پیدا کردن یک دوست خوب

mojarrad-249990-www.piknic.ir_

شما همیشه در زندگی تان با افراد جدیدی آشنا می شوید، اما اکثر آن ها دوستان خوبی برایتان نمی شوند. خیلی مهم است که اول بدانید دوستی واقعی به چه نوع دوستی گفته می شود. برخلاف دنیای مدرن و فراتکنولوژیکی امروز که ما در آن زندگی می کنیم، داشتن یک دوست خوب، هنوز هم می تواند یک نعمت الهی باشد.

قدم اول :
به این فکر کنید که یک دوست واقعی چه مفهومی برای شما دارد. به آن مشخصی و واضحی که فکر می کنید هم نیست. ممکن است شما به کسی احتیاج داشته باشید که خلاق و هنری باشد، درحالی که برای یک نفر دیگر، دوستی خوب است که سرزنده و فعال باشد.
قدم دوم :
وقتی با کسی هستید، به میزان راحتی خود با او دقت کنید. یک دوست واقعی باعث می شود که شما با او احساس راحتی کنید. کسی که شما را با نظرات منفی خود بمباران می کند و به جای تشویق کردن شما نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید، فقط از شما انتقاد می کند، هیچ وقت یک دوست خوب و واقعی برایتان نخواهد بود.
قدم سوم :
تفاوت های عقیدتی خود را شناسایی کنید. بحث دوستی را سالم می کند، چون شما را مجبور می کند در مورد همه چیز متفاوت فکر کنید. اما همه ما حد و ظرفیتی داریم. اگر کسی به خود جرات می دهد به خاطر پشتوانه قومی و نژادی خود، در مورد چیزهایی که برای شما مهم هستند، بدگویی کند، احتمالا بهتر است جای دیگری دنبال دوستی باشید.
قدم چهارم :
ببینید طرف مقابلتان برای سلامتی شما نگران می شود؟ وقتی در مورد مشکلاتتان با او صحبت می کنید، ببینید که خوب و به دقت به حرف هایتان گوش می دهد یا نه؟ دوستان واقعی، کسانی هستند که همیشه برای درددل های دوستشان، حی و حاضرند.
 
قدم پنجم :
در مورد اینکه آیا فرد مقابلتان می تواند دوست خوبی برایتان باشد یا نه، صادق باشید. یک دوست واقعی کسی است که می تواند شما را در راه رشد و پیشرفت فردی همراهی کند. کسی که فقط هرچه شما می گویید را تصدیق می کند، یا باعث می شود احساس کمبود کنید، یا قادر نیست به شما برای رسیدن به اوج توانایی هایتان کمک کند.

درباره ی admin-u

همچنین ببینید

owastkryyqzflp2k770v

کودک بیش فعال را چگونه مهار کنیم؟

از آنجایی که دارو و درمانی برای کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی به تنهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *