خانه / اخبار ویژه / اولین پرواز بازگشت مهاجران از آلمان به کشور

اولین پرواز بازگشت مهاجران از آلمان به کشور

th

توماس دیمیزیر، وزیر داخله جمهوری فدرالی آلمان می‌خواهد در ماه جاری میلادی، فوریه یک پرواز برای بازگشت دادن مهاجران افغانستان به کشور انجام شود. در رابطه به تعداد این مهاجران هنوز جزییاتی در دست نیست.

به نقل از دویچه وله، وزیر داخله آلمان می‌خواهد بازگشت دادن مهاجران افغانستانی را سرعت بخشد. او به خاطر این کار خواستار همکاری وزیران داخله ایالت‌های کشورش شده است.

به گزارش خبرگزاری آلمانی دی پی ای، توماس دیمیزیر در این رابطه نامه‌ای به کنفرانس وزیران داخله ایالت‌های کشورش فرستاد و در آن خواهان کمک آنها برای انجام یک پرواز برای بازگشت دادن مهاجران افغانستان در ماه فوریه شده است.

در این گزارش آمده است که دیمیزیر می‌خواهد سیگنال‌های مثبت از سفر چند روز قبل‌ خود به افغانستان را به سرعت عملی کند. وی از وزیران داخله ایالت‌ها خواسته است آن مهاجران افغانستانی را که واجد شرایط بازگشت اند ثبت نام کنند. او گفته است که این کار ایالت‌ها در برداشتن سریع موانع اجرایی کمک می‌کند.

آلمان می‌خواهد شمار متقاضیان پناهندگی افغانستان را کاهش دهد و به این دلیل بسیاری از افغانستانی ها باید به کشورشان برگردند. دیمیزیر به همین دلیل چند روز قبل به افغانستان سفر کرده بود.

اداره های آلمانی در سال گذشته 150 هزار متقاضی پناهندگی افغانستان را ثبت کرده اند که افزایش قابل توجهی نسبت به سال قبلی‌اش را نشان می‌دهد. در سال 2014 میلادی تنها 9700 افغانستانی در آلمان تقاضای پناهندگی داده بودند.

این در حالی است که سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجران و عودت کنندگان افغانستان هفته گذشته گفت: میان آلمان و افغانستان صرفا در رابطه به بازگشت داوطلبانه مهاجران تفاهم وجود دارد و برای اخراج اجباری هنوز توافقی امضا نشده است.

درباره ی admin-u

همچنین ببینید

hamif

پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان برابر اسکاتلند

ملی پوشان کریکت افغانستان در اولین دیدار در جام جهانی بیست آوره توانستند تیم ملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *